loading

YAY BURCUNDA KAFALARI KARIŞTIRAN DOLUNAY

  • Anasayfa
  • Blog
  • YAY BURCUNDA KAFALARI KARIŞTIRAN DOLUNAY

14 Haziran Salı günü saat 14.51’de Yay burcunun 23 derecesinde bir dolunay yaşayacağız. Dolunaylar Ayın ışığının maksimuma ulaştığı böylece her şeyi aydınlattığı dönemlerdir. Bu yüzden de son dönemin yorumlarının ve değerlendirmelerinin yapıldığı zamanları anlatır.

Yay burcunda gerçekleşen dolunaylarda iyimser ve coşkulu ruh halimiz ön plana çıkar. Olayları pozitif ve olumlu yönlerinden ele almaya bakarız. Lakin bu dolunayda bu duruma fazlasıyla dikkat etmek gerekiyor. Çünkü dolunay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek. Yay burcunun iyimser ve coşkulu yönü ile Neptünün bulandıran ve dağıtan yönü bir araya geldiği zaman bizleri yanlış kararlara götürebilir. Olayları fazla iyimserlik nedeniyle olduğundan farklı görebiliriz. Bu da devamındaki süreçte hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Bu nedenle önümüzdeki 15 günlük süreçte iyimserlik ile polyanacılık arasındaki ince çizgide yürümekten uzak durmalıyız. Pozitif yaklaşımlar adı altında gerçeklerden bizi koparacak ve uzak tutacak olgu ve olaylardan kaçınmalıyız. Çünkü dolunayın yöneticisi Jüpiter Marsla birlikte Koç burcunda ilerliyor. Bu yüzden Yay dolunayında yapacağımız değerlendirmeler neticesinde alacağımız kararlar devamında bizleri harekete geçirecektir. Eğer yanlış kararlar alırsak yapacağımız girişimler ve alacağımız aksiyonlar da yanlış yerlere varacaktır.

Bu dolunayın bir diğer önemli açısı ise Satürn ile kurduğu sekstil. Sekstil açılar irade ile ilgili olduğu için bu dolunayda irademizi hayatımızda inşa ettiğimiz temalara yoğunlaşmak üzerine yönlendirebiliriz. Hayatımızda uzun vadeli olan gündemlere yoğunlaşarak bu konular üzerine değerlendirmeler yapabiliriz.

Dünya açısından: Yay burcu dünya astrolojisinde dinler, dini kişi ve kurumlar, misyonerlik faaliyetleri, ırkçı hareketler, uluslararası ilişkiler, yükseköğretim, ithalat ve ihracat çalışmaları, yargı ve hukuk insanları gibi temaları anlatır. Bu dönemde bir din veya hukuk insanıyla alakalı sansasyonel bir gelişme gündeme düşebilir. Bu din/hukuk insanıyla ilgili gizli saklı ve şok edecek durumlar açığa çıkabilir. Uluslararası siyasette ve ülkeler arası ticarette skandal durumlar yaşanabilir. (Yanlış bilgilendirme, yanlış yorumlama, çarpıtma, hatalı ürün gönderme, dolnadırıcılık vs) Üniversiteler ve yüksek eğitim kurumlarında yanlış kararlar alınabilir. Zamanında yaşanmış çarpıcı gerçekler su yüzüne çıkabilir.

Türkiye açısından ise: Yay dolunayında ülkemize göre Terazi burcu yükseliyor. Bu nedenle özellikle yargı alanında yaşanacak durumların gündemi oluşturmasını bekliyorum. Bir hukuk insanıyla ilgili veya devam eden bir davayla alakalı sansasyonel ve çarpıcı bir gelişme yaşanabilir. Hatalı bir karar açıklanması, ses getirecek bir gerçeğin ortaya çıkması, çarpıtılmış bir gerçeğin fark edilmesi gibi durumlar olabilir. Ayrıca ülkemize göre dolunay 3. Evimizde yaşanacağı için bu dönemde ülkemizdeki ulaşım, iletişim ve taşımacılık sektörlerinde devam eden bazı süreçlerin neticeleneceğini göreceğiz. Lakin yine bu neticelenme durumlarında hatalı kararlar alınabilir, yanlış değerlendirmeler yapılabilir. Komşu ilişkilerinde Müge Anlı programlarına konu olacak durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca 3. Ev komşu ülkelerle de ilgilidir. Yay dolunayı döneminde Yunanistan meselesiyle alakalı bir skandal gündeme bomba gibi düşebilir. Bu konuda ülkemiz yeni bir aksiyon kararı alabilir.

Posted in AstroGündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir