loading

SIFIRLAYICI DOLUNAY

12 Ağustos günü sabaha karşı Kova burcunun 19 derecesinde sert bir dolunay yaşayacağız. Dolunaylar Ayın ışığının maksimum düzeye ulaştığı olaylardır. Böylece muallakta kalan konular netleşir. Bizlere de değerlendirme yapma fırsatı doğar.

Cuma günü yaşayacağımız dolunay Türkiye merkezli bakıldığında 7. Evde yaşanacak. Bu nedenle bireysel açıdan ele aldığımız zaman ana gündemimizde ikili ilişkilerimiz, ortaklıklarımız, dostluklarımız gibi temalar olacak. Dolunayın yöneticisi Satürn ise geri harekette olduğu için geçmişi olan konuları masaya yatıracağız. Eski defterler yeniden açılacak, yaşanmış konular yeniden gündeme gelecek. Lakin Kova burcu zaman göstergesi olarak yüzü ileriye dönük bir arketiptir. Bu yüzden bu hafta yaşayacağımız dolunayın genel yapısı kısaca şöyle olacak: İkili ilişkilerimizde geçmişten gelen konular nedeniyle ortak bir gelecek inşa edemeyeceğimizi anlayabiliriz. Fark edeceklerimiz bize ‘bu işin geleceği yok’ mesajını gösterebilir.

Çünkü dolunay düğümler ile kare açıda gerçekleşecek. Yani geçişmişten gelen alışkanlıklarımız ile geleceğe dair yapacaklarımız arasında değerlendirmeler bulunacağımız bir süreç yaşayacağız. Burada krizi, kaosu, toksik olanı terk etmek ve bize uzun vadede konfor alanı sağlayacak, bir değer yaratmamıza katkıda bulunacak olana yönelmek bizler için en iyisi olacaktır. Mücadelemiz yeni kaynaklar ve hisler için olmalı, geçmişi korumak için değil.

Dolunayın bir diğer özelliği ise Uranüs ve Mars ile kare açıda gerçekleşmesi. Bu ikili dolunay yöneticisi Satürn ile de kare açıda. Önümüzdeki iki haftalık süreçte uzun zamandır emek vererek inşa ettiğimiz alanlarda artık geleceği olmayan, eskimiş şeyler yıkılıp yok olabilir. Bu durum bizleri öfkelendirip fevri tepkiler vermeye sürükleyebilir. Lakin Mars-Uranüs karesi kuzey düğüm yönünden geldiği için yaşayacağımız değişimler ve yıkımlar uzun vadede bizim hayrımıza olacaktır. Ayrıca kolektif etkilere karşı kişisel irade çok zayıf kalır. Bu nedenle dolunay sürecinde yıkılan sistemleri, elimizden kayıp giden değerleri tutmak yerine akışa bırakmak ve enerjimizi öfkeyle kullanmak yerine yeni gelecek planlarına start vermeye ayırmak daha iyi olacaktır.

Dolunay Castra sabit yıldızı ile birlikte çalışacak. Bu yıldız kötü niyet ve yıkıcı kontrolsüz öfkeyi işaret eder. 7. evin bir diğer anlamı ise açık düşmanlardır. Dolunaylar ise açığa çıkma dönemleri olduğu için bu günlerde kötü niyetli birçok açık düşmanlık da ortaya çıkacaktır. Bizlerin ise öfkemizde ve tepkilerimizde kontrollü olmamız gerekiyor.

Dolunayda ülkemizin 2. Evi yükseliyor ve dolunayın ışığı ülke haritamızın 8. Evini aydınlatıyor.

Dış ülkelere ve IMF gibi kurumlara olan geçmiş borçlarımız gündeme gelebilir, bunlarla ilgili ödeme sorunları-borç yükü fazlalığı konuşulabilir.

Memur maaşları, asgari ücret ve genel vergiler ile kdv-ötv gibi ürün vergileri ile alakalı düzenlemeler, indirimler ve planlamalar konuşulabilir.

Geçmişten bugüne mafya-derin devlet ilişkisi ve bunun halka yansıması hakkında haberler çıkabilir.

Kabinede beklenmedik değişimler olabilir. (Ekonomi ve tarım bakanlıkları özellikle)

Halkın barınma sorunu ve konut pahalılığı hakkında yasal düzenlemeler konuşulabilir.

Borsa İstanbul’da son dönemki yükselişin ardından düzeltmeler ve inişler başlayabilir.

Posted in AstroGündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir