loading

MAYIS AYINA GENEL BAKIŞ

MAYIS AYINA GENEL BAKIŞ

Herkese merhabalar. Yaklaşmakta olan mayıs ayını bugün astrolojik olarak ele alacağız. Neler olacak, neler bitecek, nasıl bir ay bizi bekliyor bunları değerlendireceğiz.

Mayıs ayına girdikten hemen sonra 2 Mayıs tarihinde Venüs Koç burcuna geçiş yapacak. Ardından 11 Mayıs günü Jüpiter de Koç burcuna girecek. Böylece son zamanlarda ruh halimizi dağıtan ve çözen, bizleri gerçeklerden ve inisiyatif almaktan uzak tutan çalkantılı enerjiden çıkmış olacağız. Bildiğiniz üzere gökyüzünde şu dönemde 4 önemli gezegen Balık burcunda yer aldığı için aşırı yoğun bir su etkisi var lakin ateş etkisi bulunmuyor. Bu da bizleri motivasyonsuz bir hale sokuyor. İşte Mayıs ayının ortasına yaklaşırken gökyüzü enerjiler açısından dengelenmiş olacak. İrade koyan, mücadele eden, sorumluluk alan, liderliği göğüsleyen enerjilerimiz 11 Mayıs sonrası güçlenip yeniden merhaba diyecek. Jüpiter ve Venüsün birlikte Koç burcunda olacağı Mayıs ayının orta segment (11-26 mayıs arası) sosyal hayatta, aşk ve ilişkilerde, finansal çalışmalarda, yurt dışı hedeflerimizde ve akademik hayatımızda çok daha girişken, enerjisi yüksek, motivasyonlu olduğumuz bir süreci bizlere getirecek. Bu dönem özellikle haritasında ateş ve hava etkili olanlar için hareketli ve yoğun geçecek.

10 Mayıs günü iletişim ve ticaret gezegenimiz Merkür İkizler burcunda geri harekete başlayacak. Bu geri harekete 5 temmuza kadar devam edecek. Bu süreç yeni bir imza atmak, bir sözleşme imzalamak, yeni bir eğitime başlamak, ticari ortaklıklar kurmak, yeni bir elektronik alet almak vb konularda uygun olmayacak. Lakin eğitim, ticaret, belge ve evrak, sözleşme, taşımacılık gibi alanlarda ilerleyen çalışmalarımızı düzenlemek ve yeniden yapılandırmak için verimli olacak. Ayın ikinci yarısını böyle değerlendirmekte fayda var.

Peki biz aynı anda hem Merkür retrolu hem Koç enerjili olan enerjileri nasıl değerlendireceğiz? Sizlere tavsiyem yapmak istediğiniz girişimleri belirleyin ve ilk adımını 10 Mayıs öncesinde atın. Bu şu anki gökyüzünde yapması zor bir aksiyon bunu biliyorum. Lakin 10 Mayıs sonrasındaki Koç etkisi sizlere güçlü ve dinamik bir şekilde başlatmış olduğunuz işleri devam edip sürdürme enerjisini verecek. Eş zamanlı olarak Merkür retroda olacağı için gerekli düzenlemeleri ve yapılandırmaları da rahatlıkla yapabileceğiz.

Ayın ortasında Akrep burcunun son derecelerinde Satürnün t-kare kurduğu bir Ay tutulması yaşayacağız. Güneş tutulmaları iktidarı yakından ilgilendirirken Ay tutulmaları halkın genel gündemini etkiler. Maalesef tutulma fazlasıyla sert ve zorlayıcı enerjiler içeriyor. Birçok şirketin iflas veya konkordato açıklaması bu tutulma döneminde gelebilir. Hem sağlık sektöründe hem eğlence sektöründe krizler patlak verebilir. Özellikle ilaç sektöründeki sorunlar fazlasıyla büyüyebilir. Gündeme düşecek mafyatik olaylar ve intiharlar vs olabilir. Tutulmanın detaylarını ilerleyen günlerde konuşacağız elbet. Kısaca ay ortası halk için birkaç konuda gergin ve can sıkıcı enerjileri içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir