loading

KOÇ BURCUNDA CAN SIKAN BİR DOLUNAY

  • Anasayfa
  • Blog
  • KOÇ BURCUNDA CAN SIKAN BİR DOLUNAY

Bu hafta pazar gününü Pazartesiye bağlayacak gece yarısında Koç burcunun 16 derecesinde bir dolunay yaşayacağız. Dolunaylar şapkamızı önümüze koyduğumuz ve hayatımızdaki bazı olayların neticeye varmak üzere önümüze geldiği dönemlerdir. Koç burcundaki dolunaylar ise temel olarak bizlere kendimizle alakalı farkındalıklar getirir.

Bu dolunay eksiklik-yetersizlik gibi kelime anlamlarına sahip olan Şiron ile kavuşumda olduğu için önümüzdeki iki haftalık periyotta hayatta sahip olduğumuz hem fiziksel hem mental hem de duygusal eksiklerimizle yüzleşeceğiz. Bizi kendimize inanmaktan alıkoyan nedir, hedeflerimize yönelik adım atmaktan niye kaçıyoruz, girişim ve başlangıç yapmak neden zor geliyor, yeniliklerden niçin korkuyoruz, hangi duygusal veya bedensel ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz gibi sorular bu dolunay döneminde kendimiz soracağımız sorular olacak.

Çünkü bu dolunay bizleri; cesur olmamızı engelleyen, yeniliklerden kaçmamıza neden olan eksiklerimizle yüzleştirecek; hayatta güçlü bir karakter ve egoya sahip olmamız için yaşamaya ihtiyaç duyduğumuz duyguları fark ettirecek; hayattaki hedeflerimiz ve yapmak istediklerimiz doğrultusunda kendimizi ne yönde geliştirmemiz gerektiğiniz bize gösterecek. Tabi bu farkındalıkları yaşamak kolay olmayacak çünkü Şiron yaralayıcı bir centur olduğu için bu dönemde zihinsel veya duygusal yaralar alabiliriz.

İncinmeye, kırılmaya, üzülmeye en açık olduğumuz zamanlardan birisine giriyoruz. Dolunayın yöneticisi Mars, Neptünle kare açıda olduğu için bu dönemde yaşayacağımız hayal kırıklıkları, aldatılma-kandırılma ve iftiraya uğrama durumları, inancı kaybetme hali, gizli düşmanlık görmek gibi durumlar bizleri yaralayıp incitebilir. Dolunay Venüs ile karşıt açıda olduğu için özellikle de ikili ve sosyal ilişkiler üzerinden bu süreci geçireceğiz. Sevgili olanlar ilişkilerinde, yalnız olanlar sosyal hayatlarında yaşadıkları eksiklik ile yüzleşecek. Bazı ilişkilerde ayrılık, bazı arkadaşlıklarda sonlanma meydana gelebilir.

Karşımızdaki insanlar bizleri biraz kırıp üzerek biraz da inciterek bu dönemde kendi yaralarımızı görmemizi sağlayacaklar. Bunlar neticesinde ise en başta anlattığım noktaya dönecek yani eksik olan ve tamamlanması gereken yönlerimizi keşfedeceğiz. Peki sonra? Dolunay yöneticisi Marsla ve Satürn ile sekstil açıda, Mars-Satürn üçgeni de devrede. Bu dolunayda eksiklerimizi fark ettikten sonra bunları tamamlamak için hayatımızdaki otorite figürlerinden, fikirlerinize güvendiğimiz insanlardan destek alacağız. Uzun vadeli planlar yapıp bunlar doğrultusunda harekete geçireceğiz.

Aslında bu yönden baktığımızda bu dolunay Mars retrosu öncesi bizlere eksiklerimizi gösterip retroda neleri tamamlamamız gerektiği konusunda bizlere rehber oluyor. Bu dönemde önemli olan eksiklerimize takılıp çokça üzülmek yerine nasıl tamamlarım sorusunuz sormak olacak çünkü Şironun olduğu yerde bir mühendis gibi çözüm odaklı olmak gerekir.

Olay bazlı ele aldığımızda:

  • Çok çok üzülerek yazıyorum, maalesef ki bir kadın cinayeti gündeme gelebilir. Bir kadının alıkonulmasını, bıçak vb kesici aletlerle saldırıya uğramasını konuşabiliriz. Aile içi şiddet ve cinayet olayları da bu dolunayın hikayesinde var. İnşallah hiç birini görmeyiz.
  • Mekan sahipleri bu dönemde dikkatli olmalı. Yağmalamalar, mekanlara saldırılar olabilir.
  • Trafik ve ticaret hayatında insanlar arasında çok sert kavgalar çıkabilir, adam yaralama vb haberler duyabiliriz.
  • İktidar kanadında ayrılıklar ayrıca genç siyasetçilerle, parti üyeleriyle ilgili sorun yaratacak haberlerin ortaya çıkması.
  • İktidardan Faizler, krediler, yatırım araçları, emlak, toki süreci ile ilgili olumlu karşılanacak yeni açıklamalar.
Posted in AstroGündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir