loading

Jüpiter İkizler Dönemi Neler Getirebilir?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Jüpiter İkizler Dönemi Neler Getirebilir?
Mayıs 23, 2024

Bugünkü yazımda sizlerle Jüpiterin İkizler geçişini global anlamda ele alacağım. Mundane astrolojide Jüpiter girdiği alanın konularında gelişmeleri, yeni deneyimleri, büyüme ve yol kat etme gibi durumları anlatır.

Jüpiterin İkizlere girmesiyle önümüzdeki yıl boyunca eğitim, iletişim, telekomünasyon, satış pazarlama ve reklam gibi alanlarda yeni gelişmeler yaşanacaktır.

Dünya genelinde yüz yüze yapılan birçok eğitimde düzen değişimine gidilerek online eğitime geçilebilir. Eğitim öğretim faaliyetlerinin her aşamasında yenileşme ve teknolojinin eğitime daha çok entegre edilmesi gündemde olabilir.

Satış, pazarlama, reklamasyon alanlarında faydalı olacak olan yapay zekalar ve yeni online uygulamalar geliştirilebilir.

Aynı şekilde veri biliminde, istatistik çalışmalarında, web tasarım vb alanlarda kullanılacak olan yeni aplikasyonlar ve yapay zeka ürünleri doğabilir. Bilgiye ulaşmak ve bilgi depolamak için kullanılacak olan siteler ve uygulamalar çoğalabilir, yeni platformlar çıkabilir.

Yakın zamanda ortaya çıkan çeviri yapan yapay zeka modelleri çok daha gelişmiş seviyelere çıkarılabilir ve dil farklılığı artık önemsiz bir hale gelebilir.

WhatsApp ve Telegram gibi iletişim uygulamalarının yenileri ortaya çıkabilir, var olan iletişim uygulamalarında önemli yenileşme çalışmalarına gidilebilir.

İkizler burcu mühendislik faaliyetleri ve bilgisayar, telefon gibi teknolojik ürünleri de anlatır. Bu dönemde fazlasıyla uzun süren çalışmalarımızı çok hızlı ve pratik hale getirecek olan yeni mühendislik harikaları icat edillebilir. Yeni tip telefonlar ve bilgisayarlar piyasaya sürülebilir.

 

Jüpiterin İkizler sürecinde dikkat etmemiz gereken nokta ise dolandırıcılık teması olacak. Bu bir yıllık süreçte yanlış bilginin, yalan haberin ve iftiraların çok hızlı yayılacağını göreceğiz. Duyacağımız hiçbir şeye hemen itibar etmemek gerekecek. Bilginin yozlaşması, yanlış bilgilerle doğru bilgilerin birbirine girmesi, yalan haberlerin pompalanması, medya ile manipülasyon bu süreçte çokça kez yaşanabilir. Ayrıca Jüpiterin temsil ettiği kişilerin (siyasiler, din adamları, elçiler, ekonomistler vs) iftiralarla boğuşmak durumunda kalmasına şahitlik edebiliriz.

Şimdi gelelim siyasi gelişmelere. İkizler burcu komşu ülkeleri, Jüpiter inançları ve siyaseti, Kova burcu ise gruplaşmaları anlatır.

Jüpiter İkizler dönemi Plüton Kova ile yaşanacağı için bu dönemde ülkeler arası bloklaşma yani ittifaklar ve düşmanlıklar ile dünyanın kutuplaşması gündeme gelecektir.

Ülkelerin dini ve kültürel değerlerini, inançlarını yaymaya yönelik politikaları ana gündem maddesi olacaktır.

Komşu ülkeler arası ittifaklar ve çatışmalar, bazı ülkelerin ordularının farklı bir ülkede konumlanması, dini ve kültürel casusluk faaliyetleri, dini grupların farklı ülke topraklarında yapacağı terör ve anarşist faaliyetler vb durumlar dünya gündeminin ana başlıkları altında yer alacaktır.

Peki Türkiye için Jüpiter İkizler süreci neler getirebilir?

Türkiye tarihine baktığımız zaman Jüpiter İkizler süreçleri siyasi çalkantıların yoğun olduğu zamanlardır. Jüpiter İkizler döneminde ülkemizde gizli faaliyetlerde bulunan örgütler ve casusluk faaliyeti içerisinde olan yapılar gündeme gelebilir.

Ülkedeki tarikatların ve birçok siyasinin gizli çalışmaları ifşa olarak basına düşebilir.

Ülke genelinde suç oranında artış olabilir.

Siyasi bölünmeler ve ırkçılık ile sağ-sol, seküler-muhafazakar gibi ayrışmalar maalesef ki yaşanabilir. Bu konuda ülke halkı olarak empati ve sağduyu ile hareket etmemiz gereken bir sürece giriyoruz

Posted in AstroGündem