loading

JÜPİTER İKİZLER ARGE ÇALIŞMASI

  • Anasayfa
  • Blog
  • JÜPİTER İKİZLER ARGE ÇALIŞMASI
Mayıs 22, 2024

26 mayıs pazar günü Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak. Bu transiti sizlere anlatmadan önce geçtiğimiz yüz yıllık periyotta Jüpiter İkizler dönemlerinde nelerin yaşandığına dair araştırmalar yapmak istedim. Jüpiter bireysel astrolojide şansı, fırsatı, gelişimi, bolluğu, bereketi arttırıyor olsa da dünya astrolojisinde orduları ve inanç çatışmalarını temsil ettiği için Jüpiter İkizler transiti dünya olayları açısından zorlu dönemleri gösterir. Çünkü Jüpiter İkizlerde sürgündedir ve bir ordunun sürgünde olması demek savaşa gitmesi demektir; bir inancın sürgünde olması demek haçlı seferlerinde olduğu gibi inanç için savaşmak demektir. Jüpiter dini liderleri gösterdiği için dine dayalı yönetimlerin olduğu ülkelerde Jüpiter İkizler geçişleri lider değişimi doğuracaktır. Ayrıca Jüpiter bizlerin farklı görüşlere ve ırklara yaklaşımlarımızı da gösterir. Jüpiterin sürgünde olacağı bu dönemde Plüton da Kovada olacağı için ırkçılık dünya gündeminde ara ara yer bulabilir. İletişim ve telekomünikasyon alanında gelişmeler de bu transitin bir diğer başlığı olacaktır. Şimdi gelin eski Jüpiter İkizler dönemlerinde bu başlıklarda yaşanna olaylarına beraber bakalım:

1941 Haziran-1942 Haziran: İkinci dünya savaşının en kızgın zamanlarıdır. O dönemde Japonya’nın Pearl Harbor saldırısı sonucu Abd İkinci Dünya Savaşına resmi olarak katılmış böylece savaşın sınırları genişlemiştir. Aynı dönemdeYahudilere karşı soykırım politikası geniş ve sert olarak uygulanmıştır.

1953 Haziran-1954 Haziran: Sovyetler Birliği lideri ölmüş ve Sovyetler için Stalin sonrası dönem başlamıştır. İran’da da dönemin başbakanı darbe ile indirilmiş ve lider değişmiştir. Brown v. Eğitim Davası ile Abd’de eğitimde ırkçılığın anayasaya aykırı olduğuna karar verildi.

1965 Nisan-1966 Nisan: Vietnam Savaşında Abd birlikteleri Veitnama bu dönemde ayak basmışır ve savaş büyüyerek alevlenmiştir. Endonezya’da kominist partilere yasak geldi ve bu isyanlara yol açtı. Sovyetler tarafından inşa edilen Mirs uzay istasyonu fırlatıldı.

1976 Ağustos-1977 Ağustos: Voyager 2 uzay aracı Jüpiter’den geçerek gezegenleri incelemeye başladı. İlk kişisel bilgisayar Apple II piyasaya sürüldü.

1988 Temmuz-1989 Temmuz: Abd Panama liderini devirmek için Panama’yı işgal etti. Çinde binlerce öğrencinin zarar gördüğü Tiananmen olayı yaşandı. İlk masaüstü yayıncılık programı ve ilk ticari antivirüs programları piyasaya sürüldü.

2000 Haziran-2001 Haziran: Wikipedia’nın Kurulması ve İlk kamera telefonunun piyasaya sürülmesi

2013 Haziran-2014 Haziran: Türkiye’de gezi parkı olayları yaşandı. Mısırda darbe oldu. Rusya Kırım’ı ilhak etti. Amazon ilk akıllı telefonunu çıkardı. WhatsApın satışı yaşandı.