loading

Hayatlarımız İçin Mars İkizler Dönemi

  • Anasayfa
  • Blog
  • Hayatlarımız İçin Mars İkizler Dönemi

İrade ve motivasyon gezegeni Mars bugün İkizler burcundaki 7 aylık transitine başladı. Mars 30 Ekim-14 Ocak arasındaki durağan ve geri hareket dönemiyle beraber 25 Marta kadar İkizler burcunda yer olacak. Mars retro süreçleri zor geçer lakin şimdiden telaşa kapılmaya gerek yok çünkü Marsın geri hareketine başlamasına neredeyse 2 ay var. Biz şimdilik retro dönemi gelene kadar neler yapabileceğimize bakalım.

Mars İkizler burcu döneminde odağımız ticaret, eğitim, ulaşım, evrak işlemleri, başvuru süreçleri,  yerli turizm, kısa mesafeli yolculuk planları, tanıtım ve pazarlama çalışmaları, yazı ve içerik üretim çalışmaları gibi konular üzerine yoğunlaşır. Bu dönemde birçok yakın mesafeli yolculuğa çıkabilirsiniz. Eğitim süreçlerinize odaklanıp gelişme kat edebilirsiniz. Yapmanız gereken başvuruları ve evrak işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Birçok sözleşme imzalayabilirsiniz. Tanıtım ve reklam alanında yeni projelere başlayabilirsiniz. Bir yazar veya içerik üreticiyseniz bu dönemde fazlasıyla yazı ve içerik hazırlayabilirsiniz. Bilhassa eğitim, ticaret, yerli turizm, pazarlama, dijital içerik gibi alanlarda yapacağınız girişimler varsa eğer bunları retro etkisine girmeden yani özellikle 20-25 Ekim öncesinde yapmanızda fayda olacak.

Gördüğünüz gibi İkizler burcu fazlasıyla geniş bir yelpazeye sahip. Mars ise girişim, irade, odaklanma gibi enerjileri anlatır. O yüzden retro gelene kadar birçok şey yapabiliriz. Mesela ben birçok yeni içerik üretmeyi planlıyorum. Podcast yapmaya başlayacağım. Astrolojik incelemeler üzerine bir seri başlatmayı düşünüyorum. Siz de geniş yelpazeden istediğiniz alana odaklanabilirsiniz.

İkizler burcu bir yanıyla da yakın arkadaşlarımızı ve akrabalarımızı gösterir. Mars İkizler döneminde bu tip kişilerle sorunlar yaşayabiliriz. Hararetli tartışmalara girebilir, şımarık ve kaprisli tavırlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bu yüzden arkadaşlık ve akraba ilişkileri açısından bu dönem zorlayıcı olabilir. Mars ikizler geçişi aslında genel olarak iletişim süreçlerini zorlayacaktır. Argo kelimelerin, küfrün ve hakaretin kullanımı artabilir. İnsanlarda agresif ve saldırgan üslup daha yoğun bir şekilde ortaya çıkabilir. Bu dönemde dili değil eli çalışan kazanacaktır. Özellikle trafikte ve ticaret hayatında anlaşmazlık ve kavga haberlerini bu süreçte fazlasıyla görebiliriz.

Medikal açıdan ise Mars bulunduğu bölgeye tahribat vermeyi seven bir doğaya sahiptir. Bu nedenle bu dönemde eller, parmaklar, kollar ve omuzlar fiziksel aktivitelerde ekstra özen göstermemiz gereken bölgeler olacak. Trafikte kaza ihtimallerine karşı ekstra temkinli olmalıyız. Ayrıca İkizler burcu rüzgarları anlatır. Önümüzdeki sonbahar ve kış dönemi mevsim normallerinin üzerinde bir rüzgar ve fırtına etkisini barındırabilir. Kıyafet ve eşya alışverişinde bunu göz önüne alabiliriz.

Posted in AstroGündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir