loading

HAYALLERDEN GERÇEKLERE DÖNÜŞ DOLUNAYI

  • Anasayfa
  • Blog
  • HAYALLERDEN GERÇEKLERE DÖNÜŞ DOLUNAYI

10 Eylül günü öğlen saatlerinde Balık burcunun 17 derecesinde bir dolunay yaşayacağız. Dolunay duyguların yoğunlaştığı ve sorgulama enerjisinin arttığı bu nedenle de devamındaki süreçte farkındalıklar getiren gökyüzü olaylarıdır. Bu dolunayın prensibi ise gerçeklikten uzak hayalleri kabul etmeye dayanıyor.

Dolunay anında Türkiyeye göre Yay burcu yükseldiği için bu dönemde inançlarımızı, sosyo-kültürel değer yargılarımızı, akademik hedeflerimizi ve yurt dışına gitmeye yönelik hayallerimizi gözden geçiriyor olacağız. İnandığımız değerler ve kültürel yargılarımızla ilgili bizi duygusal olarak sarsacak farkındalıklar yaşayabiliriz. Akademik hedefler ve yurt dışı hayallerimizle ilgili gerçeklikten uzak beklentilerimizle yüzleşebiliriz.

Dolunay günü Merkür Terazi burcunda retro öncesi durağan konumda olacak ve anticia olarak dolunay ile kavuşumda yer alacak. Bu nedenle dolunay döneminde eski sevgililerimize dönme gündemlerimiz olabilir. Onları affetmemiz ve hatalarıyla kabul ederek yeniden hayatımıza almamız gerektiğini düşünebiliriz. Onlara şefkat ve merhamet ile yaklaşıp sorunlarını aşmak için yeniden el uzatmak isteyebiliriz. Bunları yaparken sınırlarımızı kaybetmemeye özen göstermeliyiz çünkü dolunay Koçtaki Kiron ile kontra-anticia olarak çalışıyor. Bu nedenle merhametimiz öz saygımızı hiçe sayacak kadar yüksek olabilir ve bu sonrasında bizlere incinmek olarak dönebilir.

Bu dönemde ölümden sonraki yaşamı, ahireti, yarattığımız veya bize karşı yaratılan karmaları, manevi değerlerimizi ve kendimizi adadığımız ideallerimizi düşünüyor olacağız. Bu konularda rüya halindeysek, gerçeklikten uzaksak bunlardan uyanacağız. Ruhsal anlamda şifalanmak ve arınmak isteyeceğiz. Bunun için dolunay döneminde bol bol ibadet etmek, meditasyon ve spiritüel çalışmalar yapmak faydalı olacaktır. Ayrıca hayır işlerinde bulunabilir, karşılıksız iyilikler yapmaya gayret gösterebiliriz.

Bu dolunay en çok yaratıcılığa dayalı işler yapan kişilere iyi gelecektir. Sanatçılar, dansçılar, sinemacı oyuncuları, yönetmenler, senaristler, grafik tasarım uzmanları, animasyoncular, simülasyon çalışmaları ile ilgilenen kişiler, fotoğrafçılar  vb yaptıkları işte yaratıcılık gerektiren herkes bu dönemde üst düzey işler çıkarabilir çünkü ilhamsal enerjinin çok yoğun olduğu bir dönemdeyiz. Uranüs de dolunaya destek verdiği için özgünlüğün yüksek olduğu ürünler çıkabilir bugünlerde.

Dolunayın en çok dikkat edilmesi gereken yönleri ise bağımlılık ve aşırılık meseleleri olarak öne çıkıyor. Bu günlerde alkol ve ilaç zehirlenmesi haberleri sıkça gündeme gelebilir. Yanlış ilaç kullanımı, aşırı alkol tüketimi, kaçak alkolden veya bozuk gıdadan zehirlenme gibi konular gündemde yer kaplayabilir.  Kişisel olarak ise kendimizi olmadık hayallere adamak, fedakarlık yapacağız derken fedai olmak, kurtarıcı olmak isterken kurban rolüne düşmek, sorumluluklardan ve dünyevi hayatın gerçeklerinden kopup kendi hayal dünyamıza kendimizi hapsetmek gibi dolunayın aşırılığa giden enerjilerine dikkat etmeliyiz.

TÜRKİYE AÇISINDA:

Havacılık, yargı, medya ve yükseköğretim alanlarıyla ilgili devam eden süreçlerde yeni gelişmeler olabilir ve önemli açıklamalar yapılabilir.

Mülteciler ve göçmenlerle ilgili beklenmedik bazı gelişmeler yaşanabilir.

Yunanistanla aramızda yükselen tansiyonla alakalı olarak fevri açıklamaların devam edebilir.

Din adamları, bankacılar ve yargı mensupları ile ilgili skandal nitelikler durumlar ortaya çıkabilir.

Ülkedeki kadınlar ve sanatçılarla alakalı devam eden süreçler tamamlanabilir.

Sel felaketleri ve boğulma olayları gelebilir maalesef ki.

Posted in AstroGündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir