loading

FİNANSAL ASTROLOJİ GÖZÜNDEN 2023’TE ÖNE ÇIKACAK SEKTÖRLER

  • Anasayfa
  • Blog
  • FİNANSAL ASTROLOJİ GÖZÜNDEN 2023’TE ÖNE ÇIKACAK SEKTÖRLER

Bu yazımda 2023 senesini finansal astroloji gözüyle ele aldığımız zaman dikkatimizi çeken gökyüzü olaylarına göre finans piyasalarında öne çıkabilecek sektörlerin analizini sizinle paylaşacağım. Umarım ilginizi çeker.

Yılın ilk yarısında Jüpiter Koç burcunda ve yine yılın ilk yarısını etkileyecek olan Güneş tutulması da Koç burcunda yaşanacağı için borsalarda ilk iki çeyrekte Koç enerjisi esas olarak öne çıkacak olan arketip olacak. Koç burcu finans piyasalarında ana metal, metal eşya ve makine, taş toprak çimento ile dolaylı olarak inşaat, maden ve taş ocakçılığı, savunma sanayi, holding sektörlerini anlatır. Bu alanlardaki firmalar yılın ilk iki çeyreğinde ön plana çıkabilir.

2023 senesin ilk çeyreğinde kuzey düğüm boğa etkisini de çok daha net bir şekilde göreceğiz. Ayrıca yılın ikinci yarısında Jüpiter de Boğa burcuna girerek Boğa enerjilerini ön plana çıkarak. Bu nedenle yıl genelinde Boğa arketipi piyasalarda hakim olacakken bilhassa 3. Ve 4. Çeyrekte bu burcun anlattığı sektörler ön çıkabilir. Boğa burcuyla anlatabileceğimiz sektörler: ambalaj, enerji üretim ve saklama, gıda ve içecek, imalat ile sigortacılık sektörleridir. Burada imalat sektöründe düşük karbon salınımına uyum sağlayanlar, enerji sektöründe ise enerjiyi güneş ve rüzgar gibi doğal kaynaklardan üretenler ile enerjiyi saklamak için batarya üretimi gibi muhafaza etmeye yönelik yatırım yapanlar pozitif olarak ayrışacaktır.

Yılın ikinci yarısında ise Terazideki Güneş tutulması ve güney düğüm terazi dönemi etkisinde olacağımız için Terazi burcunun anlattığı konular 3. Ve 4. Çeyrekte tıpkı Boğa burcu konuları gibi pozitif olarak ayrışacaktır. Bunlar ise aracı kurum, girişim sermayesi yatırım ortaklığı, menkul yatırım ortaklığı, tekstil ve giyim sektörleri olarak ele alınabilir. Burada aracı kurumlardan kişiye özel yatırım danışmanlığı vermekte öne çıkanlar, tekstil ve giyimde ise modaya göre lüks üretimle ön çıkanlar özellikle ayrışacaktır.

Kısaca yıl genelinde tüm bilanço dönemlerinde enerji sektörü (özellikle de güneş ve rüzgardan üretenlerle bataryalara yatırım yapanlar), gıda, imalat, sigorta, ambalaj sektörleri öne çıkacak. Bunlara ek olarak ilk iki çeyrekte ana metal, çimento, inşaat, maden, savunma sanayi ve holdingler pozitif ayrışacak. Yılın ikinci yarısında ise bunların yerini aracı kurumlar, yatırım ortaklığı ve danışmanlığı verenler ile tekstil ve giyim alacaktır.

Bu esnada Balık burcuna girecek olan Satürn ise Mart sonrası yılın 2. 3. Ve 4. Çeyreklerinde etkisini gösterecek. Satürn bulunduğu yerde resesyon etkisi yaratabilen bir gezegen. Balık burcunun anlattığı ilaç ve sağlık ile kimya ve plastik yılın ilk çeyreğinden sonra yatay-düşüşte bir seyir izleyebilir. Özellikle 2022 Mayısta Balık burcunda yaşanan Jüpiter-Neptün-Venüs kavuşumunun ardından bu sektörlerde yaşanan müthiş yükselişler yerini gerçekçi ve uzun vadeli planlamalar gerektiren bir ortama bırakabilir.

YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ KAPMASINDA DEĞİLDİR, ASTROLOJİ-FİNANS ALANLARININ BİRLEŞİMİNDEN DOĞAN ŞAHSİ ANALİZLERİMDİR. SEVGİLER.

Posted in AstroGündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir