loading

EYLÜL AYINA GENEL BAKIŞ

Eskilerin çokça konuşulacağı bir Eylül ayına girmek üzereyiz. Bugünkü yazımda sizler için Eylül ayının astrolojik analizini paylaşıyor olacağım.

Ayın ilk haftasında Venüs Başak burcunda geçişi yapacak. Venüs o dönem bizler için önemli olanı ve ilişkilerdeki sevgi lisanımızı anlatır. Venüsün Başak burcuna geçmesiyle beraber (5 Eylül) bizler için değerli ve önemli olan emek verdiğimiz temalar olacak. İlişkilerimizde karşımızdaki kişinin hayatına çeki düzen vermek isterken ondan hürmet ve destek görmek isteyeceğiz. Bu geçiş özellikle iş hayatı açısından Oğlak, Boğa ve Başak burçlarına olumlu etkiler verebilir.

7-10 eylül günlerinde Merkür durağan olacak. O günlerde anlaşma ve sözleşme, evrak belge işlemleri, başvurular, ticaret, yolculuk, online görüşme, toplantı gibi çalışmaları önermeyeceğim. Bahsettiğim temalarda bir tıkanıklık ve durağanlık söz konusu olacak. Akıntının tersine gitmek istemeyiz elbette.

10-23 Eylül aralığında Merkür Terazi burcunda retro yapacak. Bu dönemde eski sevgililerinizle yeniden görüşebilirsiniz. Zamanında yapmış olduğunuz anlaşma ve sözleşmeler yeniden önünüze gelebilir. Kaybolmuş eşya ve kıyafetlerinizi bulabilirsiniz. Vintage tarzı elbise ve eşyalar alabilirsiniz. Genel manada ise Merkür retro süreçleri son aylarda yapmayı planlayıp bir türlü yapmaya fırsat bulamadığımız projeleri gerçekleştirmek için güzeldir. Hayat bize Merkür retro zamanlarında geriye dön bak ve eksik-yarım bıraktığın ne varsa tamamla fırsatını verir. Özel olarak ben bu Merkür retrosunda sanatçıların çokça konuşulmasını ve değerli kayıp eşyaların bulunmasını bekliyorum. Ayrıca dünyada mücevher tarzında değerli eşyaların hırsızlığı gibi olaylar yaşanabilir.

5-20 Eylül arasında Balık burcunda yaşanacak bir dolunay etkisinde olacağız. Yılın en melankolik ve içe dönük günleri olacak. Hayallerden uyanma dönemi yaşayacağız. İdealize ettiğimiz, hayalini kurduğumuz, umutlu olduğumuz konularda gerçeklerin açığa çıktığı günler olacak. Özellikle geleceğe yönelik değil geçmişi olan süreç ve konular aydınlanacak. Hem Merkür retro hem balık dolunayı 10-20 eylül arası bizleri biraz bunaltacak. Bu dönemde yalancılara, dolandırıcılara, hayal ve umut tüccarlarına ekstra dikkat etmeliyiz. Bu dönemde alkol, tütün ürünleri vb bağımlılık yapan maddelere karşı dikkatli olmakta fayda olacak. Dünya gündeminde bağımlılıklar ve enerji kaynakları ile petrol vb ürünler gündemde olabilir.

20 Eylül sonrası Terazi burcunda yaşanacak yeni ayın etkileri devrede olacak. Bu yeni ay sürecinde dünyada yeni sanatçıların parlaması, önemli sanat eserlerinin çıkışının yapılması gerçekleşebilir.  Bizler adına baktığımızda ise ilişkilerimizde yeni sayfaların açılacağını göreceğiz. Birçoğumuz son ayların kazandırdığı tecrübeleri önüne koyarak hayatında ilişkiler noktasında nasıl bir yöne gitmesi gerektiğinin kararını verecek. Özellikle Terazi, İkizler ve Kova etkili kişiler yeni bir ilişkiye adım atabilir. Lakin toplumun değer yargıları ve uzak mesafeler gibi engellerle karşılaşabiliriz. Ayrıca bu yeni ay sürecinde zehirlenme haberleri gündeme düşebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir