loading

4-10 Temmuz Haftası Astroloji Takvimi

  • Anasayfa
  • Blog
  • 4-10 Temmuz Haftası Astroloji Takvimi

Yeni haftanın gökyüzü analizi ile sizlerleyim. Hızlı ve hareketli bir haftaya giriş yapıyoruz. Yeni haftada hem mücadele gezegenimiz Mars hem de iletişim gezegenimiz Merkür burç değiştirecek. Mars Boğa burcuna, Merkür Yengeç burcuna giriş yapacak.

Haftanın ilk gününde Merkür ve Mars anaretik derecede olacağı için pazartesi günü iletişim ve aksiyon anlamında tıkanık ve yıpratıcı olabilir. İletişimde, ulaşımda, ticarette, eğitim faaliyetlerinde, evrak ve belge işlemlerinde zorlanmalar, engellenmeler, aksilikler yaşanabilir. Ayrıca sinirli, agresif ve fazla ofansif bir üslup içerisinde olabiliriz. Şımarık davranabilir, sonunu düşünmeden hareket edebilir, öfke kontrol sorunları yaşayabiliriz.

Salı günü Mars Boğa burcuna geçiş yapacak ve 20 Ağustosa kadar bu burçta seyrine devam edecek. Mars transit ettiği alanda mücadeleyi ve girişimleri beraberinde getirir. Mars Boğada ilerlerken finans, üretim, tarım, kozmetik, çiftçilik gibi alanlarda yeni girişimleri ve aksiyonları doğuracaktır. Bu dönemde dünya genelinde resesyon korkusuna karşı alınacak yeni aksiyonlar, emtia piyasalarında hareketlilikler, tarım alanında önemli girişimler görülebilir. Ayrıca depremler, toprak kaymaları, üretim alanlarında çıkabilecek yangınlar bu transitin tehlikeli yönleridir. Bireysel anlamda ise Mars Boğa transitinde sahip olduklarımızı korumak için mücadele ederiz. Kendimize bir konfor alanı yaratmak ve elimizdekileri muhafaza etmek için gayret gösteririz. Fazlasıyla sabırlı, girişimler konusunda temkinli olabiliriz. Olumsuz anlamda ise Mars Boğa transiti aşırı sabır sonrası ortaya çıkacak yıkıcı öfke patlamalarını anlatır. Bununla beraber minimum riski beklerken kaçan fırsatlar da Mars Boğa döneminde çok görülür. Medikal açıdan ise Mars Boğa transitinde diş problemleri, boğaz enfeksiyonları, bademcik sorunları, omuz ve boyun ağrıları/sakatlanmaları dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Salı günü Merkür de burç değiştirecek ve Yengeç burcuna geçiş yapıp 19 Temmuza kadar kendi içinde yeni bir dönem açmış olacak. Merkür bulunduğu burçta o dönem nasıl düşündüğümüzü ve iletişim kurduğumuzu anlatır. Merkür Yengeç burcunda ilerlerken geçmişin tecrübelerinden yola çıkarak kararlar alabiliriz. Muhakeme yaparken ailemizi, hassasiyetlerimizi ve aidiyetlerimizi göz önünde bulundururuz. Bu dönemde ailemizle sık sık bir araya gelip sohbet edebiliriz. Ailecek kısa mesafeli yolculuklar yapabiliriz. Tarih alanında araştırmalar yapabiliriz. Bu dönemde dikkat etmemiz gereken ise duygularımdan ve hislerimizden etkilenip sübjektif, mantık dışı kararlar almak olacak.

Salı günü bu iki gezegen beraber burç değiştirdikten sonra aralarında sekstil açı kuracaklar. Merkür-Mars sekstilinin etkili olduğu Salı günü fikirlerimiz doğrultusunda harekete geçmek, planlarımızı uygulamaya geçirmek için değerlendirilebilir.

Çarşamba günü ise Venüs-Kiron sekstili etkisinde olacağız. Gün genelinde ilişkilerde şifa enerjisi aktif olacak. Sevdiklerimizle ve partnerlerimizle vakit geçirebilir, sevginin şifalandırıcı enerjisinden beslenebiliriz. İlişkilerimizdeki eksikleri konuşup anlayış ve hoş görü ile çözüm üretebiliriz. Ayrıca eksik eşya ve kıyafet ihtiyaçlarımızla varsa onları temin edebiliriz. Özdeğerimizi ve özsevgimizi kuvvetlendirecek şeyler yapabilir, kişisel bakımımızla ilgilenebiliriz.

Cuma günü ise Güneş-Kiron karesi etkisinde olacağız. Egomuzu ve özgüvenimizi incitecek olaylarla karşılaşabiliriz. Bize kendimizi eksik hissettirecek durumlar yaşayabiliriz. Özellikle eril figürlerle ilgili sorunlar yaşayabilir, liderlik meselelerinde eksik kalabiliriz. Baba, eş, patron gibi eril figürlerden egomuza zarar verecek şeyler görebiliriz. Özellikle biz erkekler olacak Cuma günü çevremize karşı uyumlu olmaya dikkat etmeliyiz.

Cumartesi günü ise Merkür-Jüpiter karesi devrede olacak. Abartılı ve fanatik düşüncelere kapılabiliriz. Bizlere aşacak laflar edebiliriz. Haddimizi ve sınırlarımızı bilmeden konuşabiliriz. Tutamayacağımız sözler verebiliriz. Ön yargılı ve kibirli düşünceler yürütebiliriz. Eğitim ve ticaret konularında fazla riskli girişimler deneyebiliriz. Cumartesi günü bu nedenle önemli konularda karar vermek için hiç uygun değil.

Haftanın son gününde ise Güneş-Uranüs sekstili aktif olacak. Pazar günü bireysel ve özgür olmak isteyeceğiz. Yaratıcı ve sıra dışı yönlerimizi ortaya çıkarabiliriz. İnsanlara karşı farklı olan yönlerimizle kendimizi gösterebiliriz. Ayrıca sürpriz gelişmeler yaşayabiliriz.

Herkese güzel bir hafta diliyorum, sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir