loading

30 Nisan Boğa Burcunda Güneş Tutulması

  • Anasayfa
  • Blog
  • 30 Nisan Boğa Burcunda Güneş Tutulması

Herkese sevgiler ve selamlar. Gelecek Hafta cumartesi günü yılın ilk güneş tutulmasını yaşayacağız. Ben de bu tutulmayı birçok farklı açıdan sizlere analiz edeceğim. İlk etapta dünya astrolojisi gözüyle bakalım:
Boğa burcundaki tutulmalar dünya genelinde finans piyasalarında büyük hareketlerin olduğu dönemlerdir. Boğa kaynaklarımız, ürünlerimiz ve paramız ile ilgilidir. Bu dönemlerde gayrimenkul, inşaat, işlenebilir ürün ve arazi, gıda, tarım, kozmetik vb sektörlerinin ekonomi piyasalarındaki karşılığında önemli değişimler yaşanır. Tutulma Uranüs ile kavuşum halinde ve yöneticisi Venüs yüceldiği bir yerde olduğu için hem ani ve beklenmedik olaylar yaşanacak hem de bu olayların etkileri büyük olacak diyebiliriz. Tutulma haritasında ciddi bir Balık stelyumunun olması bu dönemde fiyatlarda yükseliş, hiperenflasyon, ürünlerin ve mülklerin gerçek değerinin çok üstüne çıkması gibi durumların yaşanacağını gösteriyor. Ayrıca daha öncesindeki yazılarımda da belirttiğim gibi ışıklar Boğa burcunda söneceği için besin üretiminde ve tedarikinde problemler, kaynak ve enerji yetersizliği gibi durumlar gelişecektir. Kısaca bahsettiğim ana sektörlerdeki ürünlerin ve mülklerin fiyatlarında aşırı yükselişler ve bu sektörlerdeki şirketlerin borsa değerlerinde büyük dalgalanmalar tutulma zamanında ve devamında süreçte görülebilir. (kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.)
Boğa burcu kökleşmiş ve sağlam sistemleri de anlatan bir burçtur. Boğa burcunda Uranüsyen bir tutulma yaşandığı zaman dünya genelinde istikrar ve huzur içinde devam eden sistemlerde radikal ve önlenmesi imkansız değişimler beraberinde gelecektir. Özellikle bu tutulmada Amerikanın batı bölgesi, İngiltere ve İrlanda ise Rusya ve İran bölgesi üzerinde bu tür etkileri görebiliriz.
Tutulmanın Balıktaki Mars ile uyumlu bir açı içinde olması değişen koşulların bazı idealist hareketlere yeni bir hareket ve hedef alanı açacağını gösteriyor. Bu dönemde alışılagelmiş düzenler bir anda kaygan bir zemine dönebilir. Bu çalkantılı koşullarda insanlar kendilerini adayabilecekleri ve inandıkları değerler için mücadele edecek yollar bulabilir. Ayrıca bu uyumlu aşı sağlık alanında olumlu gelişmelerin yaşanacağının da bir göstergesi.
Tutulma Boğa burcunun ikinci dekanında gerçekleşecek. Bu dekandaki tutulmalar için ortaçağ astroloğu Lilly kürtajın arttığı ve yolculuklarda çok fazla sorun yaşandığı bir dönem olarak bahseder.
Bernadette Brady’e göre ise bu tutulma bir Saros-6 serisi kuzey tutulması ve bu tutulmalar otorite figürleri, yöneticiler, babalar ile alakalı olarak önemli olaylar getirir. Bu serinin tutulma dönemlerinde otorite figürleri sorumlulukları yüklenip kontrolü ele alabilir.
Ülkemiz açısından bakarsak: Tutulma ülkemizin 11. Evinde yaşanıyor ve natal haritamızdaki Uranüs ile uyumlu bir açı içerisinde gerçekleşiyor. Bu nedenle tutulma sürecinde mecliste ve bakanlıklarda yenilenme sürecine şahit olabiliriz. İktidar partisi yeniden yapılanma adımları atabilir. Sert yönden ise dernek, stk vb yapıların bu dönemde eylem, grev vb hareketleri olabilir.
Tutulma ülkemize göre bakıldığı zaman 6. Evde yaşanıyor olacak. Bu nedenle memurlar, sağlıkçılar, esnaflar, tedarikçiler, ham madde ve gıda üreticileri ile alakalı gündemler doğacaktır. Kaynak sorunları, üretim problemleri, maaş veya gelir yetersizlikleri gibi temalar gündeme gelecek ve bu konuda yeni adımlar atılacak, düzenlemeler yapılacaktır.

Posted in AstroGündem

One thought on “30 Nisan Boğa Burcunda Güneş Tutulması

  1. Onur bey bu tutulmanın tetiklenme tarihleri yani etkileri göreceğimiz tarihler nezamanlar acaba? Birde solar haritamda uranüs 10 derece boğa 7. ev natalda 6. eve düşüyor. Etkileri feğerlendirirken 7. evmi 6. ev mi bakacağız? Teşeklürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir