loading

YENİ YILA YENİ GÖREVLER

  • Anasayfa
  • Blog
  • YENİ YILA YENİ GÖREVLER

2022’yi tamamlamak üzere olduğumuz bu günlerde yavaş yavaş 23 Aralık günü Ankara’ya göre saat 13.16’da gerçekleşecek olan Oğlak yeni ayının da etkilerine girmiş bulunmaktayız. Yeni aylar yeni süreçlerin hem fikir hem de eylem bazında doğacağı dönemleri gösterir. Oğlak burcundaki yeni aylar ise bireysel istikbalimiz ve kariyerimizle alakalı yeni süreçler doğurur.

Yaşayacağımız Oğlak yeni ayı hem bir öncü burçta yaşanıyor olması hem bu burcun ilk derecelerinde gerçekleşecek olması hem de an haritasında yükselenin de zodyakın ilk burcu olan Koç burcu olması nedeniyle etkilerini çok güçlü bir şekilde bizlere gösterecek.

Bu yeni ayda kariyerimiz için yeni planlar yapabiliriz. Birçoğumuz yeni yıla yeni bir işte, yeni bir kariyere başlangıç yaparak girebilir. Bazılarımızın çalıştığı yerde görevi ve pozisyonu değişebiliriz, yeni bir alana geçiş yapabilir. Kişisel olarak ise kendimize yeni hedefler koyabiliriz. Bilhassa uzun vadeli, istikrarlı ve sağlam olmasını istediğimiz işleri bu yenin ardından hayata geçirebiliriz. Toplum önündeki duruşumuz ve kimliğimizle alakalı “şu yönümü de toplumda öne çıkarmak istiyorum” fikirleri çıkarabiliriz. Yeni ay ev olarak Oğlak burcunun doğal evi olan 10. Evde gerçekleşeceği için yukarıda bahsettiğim etkileri çift kat yaşıyor ve görüyor olacağız.

Detaylara indiğimizde yeni ayın Jüpiter ile kare açıda olduğunu fark ediyoruz. Jüpiter karesi Koç burcunun ilk derecesinden geldiği için bu dönemde yüksek risk almak (hatta aşırı risk almak), tabiri caizse yürek yemiş gibi atılımlar yapmak, haddimizi aşan işlere girmek, altından kalkamayacağımız girişimleri yapmaya çalışmak gibi risklerden bahsediyor. Bu dönemde bir başlangıç yapmadan önce haddimizi, sınırlarımızı ve potansiyellerimizi çok doğru tespit etmeliyiz. Hırs gözümüzü kör etmesin yeni yolumuzda.

Yeni ayın doğal yöneticisi Satürn ise 11. Evde açısız durumda. Ev ve asalet olarak iyi bir durumda olsa da yeni ayın yöneticisinin açısız olması bizlere yeni başlangıçları yaparken ilk başta yolumuzu bulmakta gerçekten zorlanacağımızı ve bu konuda ekip arkadaşlarımızdan gerekli desteği alamayacağımızı gösteriyor. O yüzden bu dönemde açıkçası kendi başımızın çaresine kendimiz bakmalıyız.

Yeni ayın yücelim yöneticisi olan Mars ile retro ve ikizler burcunda. Bu dönemde bazılarımız kendisi için dönüm noktası niteliğinde büyük kararlar alabilir. Çok önemli imzalar atılabilir, büyük anlaşmalar yapılabilir. Marsın retro oluşu aslında bu büyük gelişmelerin daha önceden konuşulmuş veya planlanmış olabileceğini gösteriyor.

 

DÜNYA ASTROLOJİSİ GÖZÜNDEN OĞLAK YENİ AYI

20 Aralık itibariyle 5 Ocak civarlarına kadar etkin olacak olan Oğlak yeni ayı döneminde

  • Yeni şirketlerin kurulması ve bazı şirketlerin çok büyün anlaşmalar yapması (Özellikle inşaat ve teknoloji sektörlerinde)
  • Kamu kurumları ile kamunun düzeni ve yönetimiyle ilgili yeni kuralların açıklanması
  • İş dünyasında yeni patronlar ve yeni yöneticilerin doğuşu
  • Bakan, başbakan gibi düzeylerde yeni görevlendirmeler

Bu yazdıklarım özellikle Doğu Avrupa ve Kuzey-Doğu Afrika ülkelerinde yaşanabilir.

Türkiye içinse:

Oğlak yeni ayı ülkemizin 7. Evinde yaşanıyor. 7. Ev hem siyasetçilerimizi hem de açık düşmanlarımız ile müttefiklerimizi gösterir. Oğlak yeni ayı sürecinde bir müttefikimiz ile yeni iş anlaşmaları yapabiliriz. Gerilim yaşadığımız ülkelerle alakalı siyasetçilerimizden yeni beyanlar gelebilir. Kendi içimizde ise siyaset arenasında yeni bir figür doğabilir. Özellikle de altılı masa resmi olarak adayını oğlak yeni ayından sonra belirleyebilir. Yeni ay ülkemizin kuzey düğümü ile üçgen açıda olduğu için bizim adımıza uzun vadede hayırlı gelişmeler doğuracaktır. Ülkemizin Marsı ile kare açıda olması ise bu dönemde yangınlara, depremlere ve toprak kayması, su baskını, sel, heyelan gibi durumlara dikkat ediyor.

Posted in AstroGündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir