loading

AKREP BURCUNDA KANLI AY TUTULMASI

  • Anasayfa
  • Blog
  • AKREP BURCUNDA KANLI AY TUTULMASI

16 Mayıs günü sabah saatlerinde Akrep burcunun 25 derecesinde bir kanlı ay tutulması yaşayacağız. Bu yazımda sizlerle bu tutulmanın etkilerini konuşuyor olacağız.

Yaşayacağımız Ay tutulması düğümlerin güney bendinde gerçekleşecek. Bu nedenle geleceğe yönelik olayları değil, geçmişten gelen süreçleri anlatan bir yapısı var. Ay tutulmaları yüzleşmek, farkındalık yaşamak, kabullenmek gibi süreçleri anlatırken olay bazında gizli saklı olan temaların açığa çıktığı, karanlıkta kalmış konuların aydınlığa kavuştuğu dönemleri gösterir.

Yaşayacağımız Ay tutulması ile beraber geçmişimizde gizli kalmış, su üstüne çıkmamış meseleler açığa çıkacak. Belirsizlik içinde olan gündemler netlik kazanacak. Biz de bunlarla yüzleşecek ve farkındalıklar yaşayacağız. Lakin tutulma Akrep burcunda olduğu için bu yüzleşme ve farkındalık yaşama süreçleri kolay olmayacak. Bu tutulma bizleri; hayatımızda belirsizlik ve kriz yaratan, bizleri strese sokan meselelerle yüzleştirecek. Bazılarımız önemli krizlerle karşı karşıya kalacak, kendisini kaotik olayların içinde bulacak. Burada krizi yönetmek için iradeye ve yüzleşme cesaretine ihtiyacımız olacak.

Akrep burcunun bir diğer yönü ise eliminasyon yapmak ve toksik olanı atmaktır. Bu tutulma döneminde yaşayacağımız yüzleşmeler ve farkındalıklar neticesinde hayatımızda bir eliminasyon yapmalıyız. Bunun sonucunda da bizim için vadesi dolmuş, hayatımızda kalmaya devam ederse bizim için zararlı olacak olan olayları ve kişileri hayatımızdan çıkarmalıyız. Eliminasyon sadece bununla kalmayabilir. Tutulma sonrası ayın ışığı küçüleceği için eliminasyonu bırakmak, terk etmek istediğiniz alışkanlıklarınızı sonlandırarak de kullanabilirsiniz. Mesela alkolü ve tütün ürünlerini bırakmak, şekeri bırakmak gibi.

Akrep tutulması dönemlerinde insanların sezgileri yoğun ve kuvvetli olur. Ölüm, ölüm ötesi deneyimler, majik çalışmalar, metafiziksel konular bu dönemde insanların ilgi alanını oluşturur. Tutulma haftasında sezgilerinizin kuvvetli olacağını, hislerinize güvenebileceğinizi unutmayın. Ayrıca merak ettiğiniz metafiziksel konulara yönelmek için böyle dönemler verimlidir.

Tutulmayı daha da detaylı incelediğimiz zaman Satürn ile kare açıda olduğunu görüyoruz. Bu durum yaşayacağımız olaylar karşısında çözüme gitmek için imkanlarımızın kısıtlı, şartlarımızın sınırlı olduğunu gösteriyor. Ayrıca korku, kaygı ve çaresizlik duyguları içerisine düşebiliriz. Elimiz kolumuz bağlı kalmış gibi bir durum içinde kalabiliriz. Bu noktada tutulma haritası Mars-Neptün kavuşumu ile çıkış açısı kuruyor. Yaşayacağımız krizler karşısında çıkış kapımız idealist mücadelemiz olacak. Tutulma haritası bizlere çıkış yolunun sınır tanımaz, idealist ve gerektiği yerde fedakar bir mücadele olduğunu anlatıyor. Bu dönemler hayallerinizin ve umutlarınızın peşinden gidin. Fedakarlıklar yapın. Karşılıksız iyiliklerde bulunun. Sınır tanımadan mücadele edin, çaba gösterin.

 

DÜNYA ASTROLOJİSİ AÇISINDAN AKREP TUTULMASI

Dünya astrolojisinde Akrep burcu öncelikle finansal gündemleri, borçları ve ödemeleri, borsayı, para piyasalarını anlatır. Akrep burcundaki bu Ay tutulmasının devamında bizleri küresel finans açısından zor ve stresli bir dönemin beklediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bu dönemde birçok borsada düşüşler, devletler arası ödemelerde sorunlar, özel sektörde bazı şirketlerin iflası veya konkordato bildirmesi, para piyasalarında daralma gibi durumlar gündeme gelecektir. Çünkü tutulma Satürn ile kare açıda olduğu için piyasalarda bir daralma, kısıtlanma durumu söz konusu.

Akrep burcunun bir diğer teması ise şifa çalışmaları, derin devlet işleri, dedektiflik faaliyetleri gibi konularda. Yaşayacağımız Ay tutulmasının devamındaki süreçte bazı devletlerin sırlarının açığa çıkması, bazı istihbarat faaliyetlerinin ortaya çıkması, gizli-saklı kalmış olayların aydınlatılması gibi durumlar olabilir. Akrep kazaları, cinayetleri, komploları anlatır. Belirsizlik içeren kaza ve cinayet gibi olayların da araştırılıp açığa çıkarılarak gündeme gelmesine tanıklık edebiliriz. Ayrıca tıp alanında özellikle üreme yani çocuk sahibi olma ile ilgili bazı araştırmalar bu yaz döneminde sonuç getirebilir. Yine bu dönemde cinsel hastalıkların yaygınlaşması veya cinsel hastalıklarla ilgili tıbbi araştırmaların sonuç vermesi olasılıklar içerisinde.

TÜRKİYE AÇISINDAN AKREP TUTULMASI

Tutulma ülkemizin 5. Evinde gerçekleşiyor. 5. Ev çocukları ve gençleri anlatır. Bu dönemde maalesef gençlerimiz veya çocuklarımız ile alakalı olarak bazı krizler, utanç verici olaylar açığa çıkabilir. Tacizler vs gündeme düşebilir. 5. Evin anlattığı diğer konular ise spor organizasyonları, eğlence sektörü, borsa ve spekülatif yatırımlar. Yine bu tutulma sürecinde borsada daralma, spekülatif yatırımlarla ilgili manipülasyonlar, spor organizasyonlarında bazı gizli saklı kalmış olayların iç yüzünün ortaya çıkması ve de eğlence sektöründe küçülmeye gidilmesi gibi temalar yaşanabilir. Ayrıca tutulma ülkemizin Jüpiterinin üzerinde. Jüpiter haritamızda hem yükselenimizin yücelim yöneticisi hem de 9. Evin ve 6. Evin doğal yöneticisi konumunda. Bu nedenle bizim özelimizde kamu dairelerinde, sağlık sektöründe ve ordu ile alakalı konularda krizler bekleyebiliriz. Ayrıca iktidardan ve halkın iktidarı destekleyen kanadından önemli adımlar, büyük gelişmeler görebiliriz. İktidarın içerisinde yer alan kişilerle ilgili gizli kalmış bazı olayların açığa çıkmasına, eskiden iktidarda yer almış kişilerle ilgili bazı sırların ortaya çıkmasına şahit olabiliriz.

 

TUTULMANIN TETİKLENME TARİHLERİ

9-12 Temmuz günleri

Posted in AstroGündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir