loading

23-29 Mayıs Haftası

23-29 Mayıs Haftası Gökyüzü Takvimi

Yeni haftanın majör olaylarını incelediğim haftalık analizim ile sizlerleyim. Haftanın ilk gününde Mars-Plüton sektili etkisinde olacağız. Etkisi hafta boyunca devam edecek bu açı bizlere mücadele ettiğimiz konularda büyümek ve güç kazanmak için uygun bir zamanda olduğumuzu gösteriyor. Sonuna yaklaştığımız işleri bitirmek için bu hafta işlerimizin üzerine ekstra yoğunlaşabiliriz. Çalıştığımız alanlarda daha büyük ve daha güçlü olmak için ekstra çaba gösterebiliriz. Hedeflerimize kendimizden fazlasıyla emin ve kararlı bir şekilde yürüyebiliriz. Özgüvenimizi arttıracak gelişmeler yaratabiliriz.  Pazartesi gününün bir diğer önemli açısı ise Güneş-Jüpiter sektili. Bu açı etkisindeyken basın yayın, akademi, yüksek lisans, yurt dışı işlemleri, hukuki süreçler gibi birçok alanda önemli lider figürleriyle görüşüp onların desteğini alabiliriz. Ayrıca kendimize dönüp kişisel gelişim olarak hayatın hangi evresinde olduğumuzu, hayattaki misyonumuzun için ne yapmamız gerektiğini fark edebiliriz. Pazartesi gününün son önemli olayı ise geri hareketteki Merkürün Boğa burcuna dönüş yapacak olması. Merkür Boğa burcunda retro yaparken özellikle üretim ve finans konularında zamanında eksik bıraktığımız konuları tamamlama, yarım yamalak yaptığımız işlerin üzerinden yeniden geçme olanağı sağlar. Ayrıca 24-30 Nisan arasında başlayan gündemleriniz yeniden önünüze düşebilir.

Salı gününe geldiğimizde ise Merkür-Mars uyumlu açısı devrede olacak. Bu açı etkisindeyken eğitim, ticaret, evrak ve belge işlemleri, başvurular, yakın arkadaşlarımızla yaptığımız planlar ve kariyerimiz için önemli görüşmeler gibi konularda harekete geçebilirsiniz. Bu konular üzerine yoğunlaşıp gerekli hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Salı gününün bir diğer önemli açısı ise Venüs-Satürn sekstili. Bu açı ise bizlere hem finansal konularda hem de sosyal ilişkilerde kalıcı adımlar atma zamanının geldiğini gösteriyor. Venüs ve Satürn uyum içerisindeyken ilişkilerinizde geleceğe dair güçlü adımlar atabilirsiniz. Finansal konularda uzun vadeli yatırımlar yapabilirsiniz. Rekabetçi olduğunuz alanlarda otorite figürleriyle iş birlikleri kurabilirsiniz.

Çarşamba gününe geldiğimiz zaman yazın başlangıcını getirecek olan Mars Koç transitine merhaba diyeceğiz. Mars Koç burcunda ilerlerken motivasyonumuz, yaşam enerjimiz ve liderlik dürtümüz yüksek olacak. Ön plana çıkmak, hedeflerimize doğru ilerlemek, yeni işler başlatmak ve girişimler yapmak isteyeceğiz. Fiziksel enerjimiz hat safhada olacak. Lakin bencil ve agresif davranışlar ile sonu düşünülmeden yapılan eylemler bu transitin dikkat edilmesi gereken yönleridir. Detaylı analizi ise hafta içinde yapacağız.

Perşembe günü geri hareketteki Merkür Plüton ile üçgen açı yapacak. 24-30 Nisan arasında yaptığınız görüşmeler yeniden gündeme gelebilir. İkna kabiliyetine ve kararlı bir üsluba ihtiyaç duyduğunuz görüşmeler yapacaksanız Perşembe gününü kullanabilirsiniz.

Cuma gününe geldiğimizde gökyüzü ilişkiler adına alarma verecek. Koç burcuna ilerleyen Venüs Plüton ile kare açı kuracak. Hem sosyal hem ikili ilişkilerde krizler patlak verebilir. Kıskanç hareketler, zorba davranışlar, kişisel tabular, zan altında bırakan ithamlar gibi durumlar ilişkilerde ortaya çıkabilir. Bu açı son derecelerde yaşanacağı için birçok birliktelik ve ikili ilişki sonlanabilir. Ayrıca rekabet alanlarında fazlasıyla acımasız ve sert tutumlar görülebilir. Para piyasalarında ise bir yanda batışlar bir yanda büyük yükselişler yaşanabilir.

Cumartesi gününe geldiğimizde ilişkiler gezegeni Venüs yönettiği burç olan Boğa burcuna geçiş yapacak. Venüs Boğa transiti süresince ilişkilerde güven ve kalıcılık isteyeceğiz. Devam eden birlikteliklerde bu dönemde ilişkinin daha da sağlam ilerlemesini sağlayacak adımlar atılabilir. Yalnız olanlar ise bu dönemde sırtını güvenle yaslayabileceği bir ilişki arayışında olabilir. Bu dönem çiftler için yan yana, dip dibe olma dönemidir. Venüs Boğada ilerlerken sevdiğimiz sarılmak, onu yanımızda tutmak isteriz. Detaylı yorumları hafta içinde devam ettireceğim.

Haftanın son gününde yılın en tehlikeli kavuşumlarından birisi olan Mars-Jüpiter kavuşumunu yaşayacağız. Bu kavuşum dünya genelinde yangınlar, terör olayları, suikastler, patlamalar, radikal hareketler, dini ve hukuki değerlere zarar verecek eylemler gibi büyük olayları doğurabilir. Şimdilik benden bu kadar, herkese güzel bir hafta diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir