loading

14-20 KASIM HAFTASI

Herkese yeniden merhabalar. Yarın başlayacak yeni haftanın analizi ile sizlerleyim. Boğa-Akrep hattındaki zorlu tutulmalar ve Marsın durağan günleri derken fazlasıyla yorucu olan son üç haftalık sürecin ardından bu hafta gezegenlerin Akrep burcundan Yay burcuna geçmesiyle beraber pozitif görünümün daha yüksek olacağı yeni bir haftaya doğru ilerliyoruz.

Haftanın ilk iki gününde bizleri birçok konuda destekleyici enerjiler devrede olacak; Merkür-Plüton sekstili, Güneş-Neptün üçgeni ve Venüs-Jüpiter üçgeni. Merkür-Plüton sekstilinin etkisiyle haftanın ilk yarısı araştırmalar yapmak, merak ettiğimiz konuları öğrenmek ve derinleşmek için uygun görünüyor. Ayrıca karşı tarafı etkilemek ve ikna etmek istediğimiz görüşmeleri de haftanın ilk günlerinde yapabiliriz. Güneş-Neptün üçgeni ise haftanın ilk yarısında soft bir hava estirecek. Genel olarak anlayışlı ve uyumlu bir ruh halinde olabiliriz. Çevremize karşılıksız iyilikler yapabilir, yardımlarda bulunabiliriz. Manevi konularla ilgilenebilir, yaratıcıya yönelebiliriz. İlhamsal ve yaratıcı yönlerimi ortaya koyacağımız işlerde bulunabiliriz. Haftanın ilk yarısında etkili olacak olan sonuncu açımız Venüs-Jüpiter üçgeni ise bizlere bu hafta hem maddi hem de manevi konularda fırsatlar getirebilir. Bu açı etkisindeyken sezgilerimizin bizleri yönlendireceği konulardan maddi veya manevi kazançlar elde edebiliriz. Özellikle toprak ve su grubu burçların son derecelerinde kişisel gezegenleri olanlar finansal konularda ve ikili ilişkilerde şanslar yakalayabilir.

Hafta ortasına geldiğimizde yine üç farklı enerji bizleri karşılıyor olacak. Güneş-Mars Quincux, Venüs Yay geçişi ve Merkür-Jüpiter Üçgeni. Güneş-Mars quincux açısı normalde yapmadığımız davranışları gerçekleştirmekle ilgili çalışacaktır. Çarşamba günü hiç yapmadığımız kadar yüzeysel düşüncelerle hareket edebiliriz. Yeteri kadar düşünmeden atacağımız adımlar ise bizlere uğraştırıcı sorunlar doğurabilir. Hafta ortasında buna dikkat etmekte fayda var. Venüsün yay geçişi ise sosyal hayatlarımızı hareketlendirecektir. Çarşamba günüyle beraber haftanın ikinci yarısında şehir dışına seyahatler, kültürel aktiviteler, sosyal organizasyonlar hayatımızda yer alabilir. Özellikle ateş ve hava grupları haftanın ikinci yarısında aşk hayatında ve sosyal hayatta verimli günler geçirebilir. Hafta ortasındaki diğer açı olan Merkür-Jüpiter üçgeni ise başvurular için uygun günlerde olduğumuzu gösteriyor. Bu açı etkisindeyken eğitim öğretim faaliyetlerinize odaklanabilir, yeni şeyler öğrenebilir, yabancı dilinizi ve genel kültürünüzü geliştirebilirsiniz. Alanında uzman kişilerle bir araya gelip görüşmeler yapabilirsiniz. Zaten Perşembe günü Merkürün de Yay burcuna geçmesiyle hayatlarımızda Yay temaları ön plana çıkmaya başlayacak.

Hafta sonu ise haftanın dikkatli olunması gereken günleri olarak kendisini gösteriyor çünkü Mars-Neptün karesi etkisinde olacağız. Bu açı devredeyken kurtarıcı olmak isterken kurban olmak, fedakarlık yapmak isterken fedai konumuna düşmek gibi durumlar çokça yaşanır çünkü nerede duracağımızı bilmeden hareket ederiz. Bu açı ayrıca dolandırıcılıkla çok ilgilidir. Yalan yanlış haberler, iftiralar, gerçeği çarpıtan haberler, dolandırıcılık işleri ön plana çıkar. Medikal olarak ise bağışıklık sistemi toplum genelinde düşük olacağı için hastalıklara karşı ekstra temkinli olmakta fayda var. Hafta sonu etkin olacak diğer açımız ise güneş-Plüton sekstili. Bu açı destekleyici bir açı olduğu için haftanın ikinci yarısında Mars-Neptün karesine karşı dikkatli olurken Güneş-Plüton sekstilini değerlendirip kendimize odaklanabiliriz. Daha güçlü ve büyük bir karakter olabilmek için kendimizde dönüştürmemiz gereken yönleri bulmaya yönelebiliriz.

Herkes için güzel bir hafta olsun, sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir